Vartotojams:

SEKANTI STOTELĖ - ŠIAULIAI. SEMINARAS "SVEIKI IR GRAŽŪS ŽELDINIAI - MISIJA ĮMANIMA" SULAUKĖ PER 100 SPECIALISTŲ IŠ VISOS APSKIRTIES.

2018-04-03

Seminaro dalyvius pasveikinusi LŽDAAA prezidentė Idalija Marčiulionienė pabrėžė, tam kad miestų ir miestelių želdiniai ne skurstų, o džiugintų akį, dar reikia daug ką nuveikti. Tai yra ir vienas svarbiausių asociacijos tikslų bei uždavinių.

Seminaro pranešėjai: LŽDAAA nariai projektų vadovė Ingrida Vainauskienė, dendrologė-biologė Danguolė Liagienė, Lietuvos arboristikos centro vadovas Sigitas Algis Davenis, UAB ,,Dotnuva Baltic" produktų vadybininkas Vilmantas Petrauskas su želdynų specialistais dalijosi praktinėmis žiniomis - akcentavo dalykus, kurie svarbūs tiek projektuotojams ir įrengėjams, tiek ir priežiūros darbuotojams.

Rengiantiems želdynų projektus buvo paaiškinta, kaip teisingai nurodyti naujai sodinamų augalų dydžius - tik taikant vieningą augalų dydžių žymėjimą galima tinkamai paruošti projektų sąmatą, tiksliai apskaičiuoti, kokio dydžio duobes reikia paruošti, kokia reikalinga technika, kokie bus transportavimo, iškrovimo darbai, kokie tvirtinimai reikalingi ir pan. Kadangi miestuose gana nemaži plotai užsėjami veja, seminaro metu buvo aptarti ir klausimai, susiję su veja - nuo ko priklauso jos kokybė, kaip apskaičiuoti priežiūros kaštus, kokiu būdu nustatyti vejos sėklų normą, kokia turi būti jų dygimo temperatūra, kaip paruošti dirvą, kaip ją tręšti ir kt.

 

 

Be abejo, kalbėta ir apie pagrindinius želdinių priežiūros darbus ir kokios pasekmės laukia, jų laiku neatlikus. Dar viena itin aktuali tema - medžių genėjimas. Buvo pabrėžta, kaip svarbu, kad šį darbą atliktų tik kompetentingas, gerai parengtas specialistas, kadangi tinkamas genėjimas reikalauja itin daug biologinių ir kitų dalykų išmanymo bei yra labai priklausomas nuo daugelio techninių, fizinių, teisinių, socialinių ir klimato faktorių, lemiančių galutinius sprendimus.

Po pranešimų LŽDAAA nariai su seminaro dalyviais diskutavo apie želdynų projektų rengimą, medžių sodinimą bei jų priežiūrą. Ypač daug aistrų ir klausimų kilo prakalbus apie šiuo metu taip aktyviai kertamus medžius miestuose, jų atsodinimą, šiuo metu taikomas medžių sodinimo mieste technologijas.

Seminaro dalyviai - tiek rengėjai, tiek klausytojai - vieningai pripažino, kad šie mokymai teikia abipusę naudą ir prisideda prie bendro tikslo - puoselėti miestų ir miestelių želdinius.

 

 

Apžvalgą parengė dendrologė-biologė Danguolė Liagienė